• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Serra-Hal%C4%B1-Y%C4%B1kama/584564141587701

KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA

Bu işlem 45 dk ile 90 dk sürmektedir.

Koltuk ve çek yat temizliyi püskürtme fırçalama ve vakumlama sistemi ile yapılır.

Koltukların kumaşlarına  uygun kir sökücü şampuanlar uygulanır sert olmayan fırçalar yardımı ile yüzeydeki kir ve lekeler makine ile fırçalanarak  temizlenir.

Yüzeydeki kirli su vakumlanarak alınır aynı işlem temiz su ile yaniden tekrarlanır. temizlik sonrası ıslanan koltuklar vakumlama işlemi sonrası % 70 ile %80 arası kurutulmuş olur bu uygulama  sonrası koltuklarınız yeni görünümüne kavuşur ve bakteriyel temizliği de yapılmış olur.
Not : Koltuklarınızın döşeme ve kumaş cinsleri farklıdır. Bazı kumaş ve döşemelerde , bazı lekeler kalıcı olabilir. Bazen siz müşterilerimizin lekelere yanlış müdahale etmesi de lekenin kalıcı olmasına sebep olabilir. Deforme olmuş kumaşlardan oluşan koltuklarda kumaşlar içindeki boyayı kusabilirler.Bunun gibi koltuk ve kumaşların kusurlarından firmamız sorumlu değildir.

 

DERİ KOLTUK YIKAMA

Deri koltukların temizliği, kumaş koltuklara göre daha kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta temizlik malzemesinin özelliğidir. Yoğun asit içeren temizlik maddeleri deri yüzeyinin aşınmasına neden olmaktadır. Bunun yerine hafif nemli bir bezle deri koltuğu silmeli hemen ardından kuru emici bir bezle fazla nemi almalısınız.

Salon dekorasyonu yaparken;

Deri doğal bir malzeme olsa da işleme tekniklerine ve türlerine göre farklı özellikler taşıyabilmektedir. Deri koltuklardaki lekelerin temizliği için, koltuğu satın aldığınız mağazadaki yetkiliden bilgi alabilirsiniz. Sabun, benzin, tiner, aseton gibi maddeler lekeyi çıkarmak yerine deri koltuğunuza zarar verecek ve ömrünü kısaltacaktır. dekorasyon.dantelix.com

Deri, ısıya karşı hassastır. Yüksek ısıya maruz kaldığında kurur ve çatlayıp sertleşir. Bu durum hem koltuğun kullanım süresini kısaltır hem de kötü bir görünüm yaratır. Deri koltuklarınızı radyatör, petek gibi ısı düzeyi yüksek alanlardan uzak tutmanızda fayda vardır.

Direk güneş ışığı alan bölgelerde de deri koltuk kullanılmamalıdır. Özellikle beyaz deri koltuk kullanıyorsanız, üzerine yansıyan güneş ışığı hem parlama yapacaktır hem de deriyi kurutarak mat bir görünüm oluşmasına neden olacaktır.

Ev kazalarından biri de içecek ve yiyeceklerin dökülmesidir. Eğer, deri koltuklarınızın üzerine asitli içecek dökülürse vakit kaybetmeden deri temizliği için özel olarak üretilmiş temizlik malzemesini kullanmanız gerekir.

Evinizde evcil hayvan besliyorsanız deri koltuk kullanımının zorluklarından biriyle karşı  karşıya gelebilirsiniz.

Kedi, köpek gibi ev hayvanları tırnaklarıyla derinin yüzeyine zarar verebilirler. Koruma için hayvanınıza  deri koltuğun bulunduğu bölgeleri yasak alan ilan edebilirsiniz.