• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Serra-Hal%C4%B1-Y%C4%B1kama/584564141587701

EL DOKUMA HALILARI YIKAMA

EL DOKUMA HALILARI YIKAMA İŞLEMİ (NEPAL– ISPARTA – HEREKE – BÜNYAN – LADİK–MİLAS – YÖRÜK –İPEK-VB. )

 

Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır. Kök boyası ve kimyasal boyalar. Kök boyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır, daha parlak bir görünum verir

    Her iki boyanın da kullanıldığı el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrubeli olunmazsa geri dönüşümü olmayan problemler çıkabilir. Bu sebeple el dokuma halılarınızı kesinlikle profosyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanızı tavsiye ediyoruz.El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur.

    

   Halılarınızı yıkatacağınız firma bu garantiyi size vermelidir. Biz S.H.y olarak bu garantiyi veriyoruz.Ayrıca bu halıları evinizde silmekte oldukça risklidir.Yıkamak için aldığımız daha önçeden boyası karışmiş veya solmuş halıların yüzde ellisi profosyonel olmayan halı yıkamalarda olmuşsa yüzde elliside evlerde yanlış veya bilinçsiz temizleme esnasın da bozulmuş olduğunu görmekteyiz.Oldukca büyük paralara aldığınız veya senelerce sakladığınız el dokuma halınızı temizletirken,iyi temizlenmediği bir yana halınızdan da olabilirsiniz.

Bu tarz halılarının yıkanmasında ki en büyük sorun yıkama esnasında renklerin birbirine karıştırılmasıdır Bu tarz  halıları yıkama işlemi mutlaka  tek tek yapılmalıdır.

Bu tarz halıları  yıkama da kaba kir ve tozlardan arındırılmış halılar hiç vakit kaybetmeden otomatik makinanın halıya uygun fırçaları takılır ve yıkanacak halının cinsine göre şampuanlar kullanılarak halının cinsine göre program ayarlanarak hızlı bir şekilde yıkama yapılır. Kullanılan şampuanların bu tarz halıların niteliklerine uygun olması da önemlidir. 

Yıkama makinasından çıkan halı hiç vakit kaybetmeden halı sıkma işlemine alınır. Sıkma makinasından çıkan halı hemen açılır ve kurutma odasına yerleştirilir.

Bu tarz halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrübeli olduğundan hiç bir problemle karşılaşmamaktayız.

Bu tarz halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta çok önemlidir.